Cognac Paul Giraud navazuje na dlouhodobou tradici výroby koňaku, která se v rodině dědí z otce na syna od roku 1650. Vinice se rozprostírají v oblasti prime „1er Cru“ Cognac. Tato prvotřídní oblast Champagne Grande umožňuje produkovat vynikající hrozny, ze kterých je vyráběn jedinečný koňak stáří 6 až 50 let. Statek, destilerie i sklepy jsou situovány ve vesničce Bouteville. Vlastní vinice o rozloze 35 hektarů jsou rozmístěny převážně v okolí vesnice a u městečka Sant-Meme-les-Carrières.

vinice

Majitel a sklepmistr Paul Giraud striktně dodržuje tradiční výrobní postupy při produkci „svého“ koňaku. Dohlíží na pěstování hroznů bez umělých hnojiv a chemických přípravků, stejně jako na vlastní dvojitou destilaci a zrání v sudech z Limousinského dubu. Při lahvování se nepoužívá dobarvování destilátu a produkt tak má ryze přírodní barvu. Sklizeň hroznů odrůdy Ugni Blanc se stále provádí ručně s cílem dosahovat nejvyšší kvality „eau-de-vie“. Paul Giraud produkuje čisté ročníky koňaků, což znamená, že nikdy nemíchá destiláty z různých let, ale věří v jemné rozdíly mezi jednotlivými ročníky.

destilace

Část tajemství jedinečných koňaků Paul Giraud je v tom, že sklepem, ve kterém jsou uloženy sudy protéká malý potok. To přispívá k velmi vlhkému klima uvnitř sklepa, takže odpařování alkoholu ze sudů probíhá pomaleji. To má za následek lehké a květinové tóny v koňaku Paul Giraud.

Desetilerie dnes produkuje 20 000 až 25 000 lahví ročně, to vše při zachování tradice a ekologické produkce. Koňaky jsou vyváženy do 18 zemí po celém světě včetně USA, Velké Británie, Německa, Japonska, Hong Kongu, Austrálie a Kanady.

lahve

Kromě výroby koňaku je majitel destilerie Paul Giraud předsedou sdružení „Caves Particulieres“, které spojuje 80 malých nezávislých výrobců koňaku v departementech Charente a Charente-Maritime. Posláním sdružení je chránit zájmy malých výrobců proti praktikám velkých producentů, kteří skupují produkci místních vinařů za dumpingové ceny a odrazují je od výroby své vlastní značky.

Ocenění

2012 – Vieille Réserve – Gold Medal – Independant Winegrowers Competition
2010 – V.S.O.P. – Gold Medal – Independant Winegrowers Competition
2009 – V.S.O.P. – Gold Medal – General Agricultural Competition in Paris
2009 – V.S.O.P. – – Silver Medal – Independant Winegrowers Competition
1993 – Napoléon – Gold Medal – Independant Winegrowers Competition
1993 – Vieille Réserve – Silver Medal – Independant Winegrowers Competition
1993 – V.S.O.P. – Bronze Medal – Independant Winegrowers Competition
1992 – Napoléon – Silver Medal – Independant Winegrowers Competition
1981 – Napoléon – Gold Medal – Basel IGEHO Competition
1981 – Vieille Réserve – Silver Medal – Basel IGEHO Competition

Napříč generacemi si Paul Giraud si vybudoval zásobu starých koňaků, které Vám dnes mohou nabídnout tradiční kvalitu „původního“ koňaku.